Skambinkite mums +370 640 39 451
LDK auksinių monetų replikos: pilnas 11-os replikų rinkinys

LDK auksinių monetų replikos: pilnas 11-os replikų rinkinys

Išskirtinis itin riboto tiražo LDK valdovų įsakymu kaldintų auksinių monetų replikų rinkinys solidžioje medinėje dėžutėje su numeruotu autentiškumo sertifikatu.

Vienintelė galimybė turėti visas šios serijos gryno aukso replikas – tokių rinkinių išleidome tik 6 vnt.!

Rinkinyje – 11 replikų.

-----

LDK auksinių monetų replikų projektas startavo 2014 m. Tuomet buvo išleistos pirmosios trys riboto tiražo replikos – Žygimanto Augusto dukatai. 2015 m. sekė Stepono Batoro, 2016-aisiais – Zigmanto III Vazos, o 2017 m. seriją užbaigė Jono Kazimiero ir Vladislovo IV dukatų replikos.

Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas, siekdamas lygiuotis į išsivysčiusių Europos valstybių pinigų sistemų standartus, sidabrinių LDK monetų seką papildė auksiniais dukatais. Jie apyvartoje vaidino simbolinį vaidmenį, buvo kaldinami svarbioms progoms paminėti, nedideliais kiekiais ir pirmiausia reprezentavo LDK valdovus. Monetos buvo dovanojamos svečiams, užsienio pasiuntiniams, duodamos karaliaus pasiuntiniams, vykstantiems į kitas valstybes. Paskutinysis valdovas, kaldinęs auksines monetas, buvo Jonas Kazimieras. Visos LDK auksinės monetos buvo kaldinamos Vilniaus monetų kalykloje.

 

  • Metalas: auksas Au999
  • Svoris: 153,60 g
  • Kokybė: uncirculated
  • Tiražas: 6 vnt.
  • Nukaldinta: Lietuvos monetų kalykloje
  • Išleista: 2017
9,463.16 EUR