Skambinkite mums +370 640 39 451
2019-11-29

Vienintelis Lietuvoje išlikęs baroko ansamblis įamžintas sidabro monetoje

Lapkričio 27 d., Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Sapiegų rūmams. Tai antroji serijos „Lietuvos rūmai ir dvarai“ moneta.

Monetą kaldino UAB Lietuvos monetų kalykla.
Ar žinote, kad Sapiegų rūmai vienintelis Lietuvo išlikęs barokinis ansamblis? Jį sudaro parkas, rūmai ir Vilniaus išganytojo bažnyčia.

„Šią monetų seriją leidžiame siekdami įamžinti turtingą Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą. Baroko perlu vadinami Sapiegų rūmai yra tikrai puikus šio paveldo pavyzdys. Išleisdami šios serijos monetą tradiciškai kviečiame gyventojus apsilankyti monetoje vaizduojamuose rūmuose ir susipažinti su jų istorija. Ta proga organizuojame ekskursijas po rūmų ir parko ansamblį“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.

Naujosios sidabro monetos reverse – Sapiegų rūmų ir parko ansamblis. Viršuje užrašas „Sapiegų rūmai“. Monetos averse – Sapiegų rūmų kompleksui priklausanti Vilniaus Išganytojo bažnyčia, fone – išskirtinis aštuonkampis bažnyčios kupolas, į kurį žvelgiama iš apačios, tarsi būnant bažnyčioje, taip pat įkomponuotas didysis Sapiegų herbas su Vyčiu jame. Monetos briaunoje užrašas „Lietuvos rūmai ir dvarai“. Grafinio monetos dizaino autorė – Eglė Ratkutė.

Moneta išleista 2 500 vnt. tiražu. Moneta nukaldinta UAB „Lietuvos monetų kalykloje“. Ją galima įsigyti mūsų parduotuvėje: 20 eurų sidabro moneta, skirta Sapiegų rūmams

Lapkričio 30 d., šeštadienį, Lietuvos bankas kviečia vilniečius ir miesto svečius į nemokamas ekskursijas po Sapiegų rūmus bei parką, Išganytojo bažnyčią ir Trinitorių vienuolyną. Daugiau informacijos ir registracija.

Tai jau antroji serijos „Lietuvos rūmai ir dvarai“ moneta. Pirmoji moneta, skirta Radvilų rūmams Vilniuje, išleista 2017 m.