Skambinkite mums 8 640 39 451
2016-03-31

Išleista fizikai skirta aukso moneta

Kovo 29 d., antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleido 5 eurų kolekcinę monetą iš serijos „Lietuvos mokslas“. Moneta skirta fizikai. Aukso monetos reverse pavaizduotas stilizuotas lazerio spindulys kaip lazerių fizikos simbolis, o averse – Vytis šviesos interferencijos fone.

Tą pačią dieną moneta pristatyta neseniai duris atvėrusiame Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje. Jame šiuo metu lankytojus kviečia ir pasaulyje garsi CERN paroda.

„Simboliška, kad ši moneta – pirmoji lietuviškų kolekcinių monetų istorijoje nukaldinta panaudojant lazerį kaldinimo įrankiams paruošti. Naujoje monetoje būtent ir įamžinta Lietuvoje itin sėkmingai plėtojama, viena iš plačiausią tarptautinį pripažinimą pelniusių fizikos šakų – lazerių fizika, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. – Neabejoju, kad ši lazerio įžiebta žvaigždė, kurią matome monetos reverse, taip pat simbolizuoja šviesią ir perspektyvią fizikos mokslų ateitį Lietuvoje.“

Fizikai skirta moneta – trečioji iš serijos „Lietuvos mokslas“. Pirmoji išleista 2012 m. ir skirta Lietuvos širdies chirurgijos laimėjimams garsinti. Antroji moneta, išleista 2014 m., skirta humanitarinių mokslų sričiai – baltistikai. Leisdamas šią seriją, įamžintinas mokslo sritis Lietuvos bankas aptaria su Lietuvos mokslų akademija.

Monetą galite įsigyti mūsų parduotuvėje Vilniuje (Eigulių g. 4) arba internetu.

 

SPECIFIKACIJOS

Nominalas 5 eurai

Metalas auksas Au 999

Skersmuo 13,92 mm

Masė 1,244 g

Monetos paviršiaus kokybė proof

Išleidimo laikas 2016 m. kovo 29 d.

Tiražas 5 000 vnt.