Skambinkite mums +370 640 39 451
2015-05-07

Kviečiame dalyvauti tarptautiniame monetų dizaino konkurse

Monetos nėra tik atsiskaitymo priemonė. Tai tautos ir jos kultūros simbolis. Dėl šios priežasties sukurti monetos dizainą yra nelengva, bet labai įdomi užduotis. Jei jau teko paragauti dizainerio duonos arba dar tik pradedate atrasti save meno srityje, kviečiame dalyvauti Japonijos monetų kalyklos organizuojamame tarptautiniame monetos dizaino konkurse. Jis rengiamas nuo 1998 metų ir pritraukia kūrėjus iš viso pasaulio.

Kas gali dalyvauti? Pažengusieji (galintys ne tik nupiešti eskizą, bet ir paruošti gipsinius modelius) bei pradedantieji kūrėjai - studentai (gimę ne anksčiau nei 1985-08-31). 

Kokios konkurso sąlygos? Vertinimo komisijai reikės pateikti A4 formato popieriaus lape nupieštus monetos dizaino eskizus (aversas pateikiamas kairėje lapo pusėje, reversas - dešinėje. Monetą vaizduojančių apskritimų skersmuo - 120 mm. Dizainas turi būti kuriamas atsižvelgiant į tai, kad realios monetos skersmuo bus 30 mm. Tema pasirenkama laisvai). Vienas asmuo gali pateikti ne daugiau kaip 3 skirtingus temų variantus. Pažengusieji finaliniame konkurso etape turės pateikti averso ir reverso gipsinius modelius (taip pat 120 mm skersmens). To pačio lapo su eskizais kitoje pusėje reikia pateikti šią informaciją japonų arba anglų kalba: autoriaus vardas ir pavardė (su prierašu Mr., Mrs. arba Ms. - ponas, ponia, panelė), gimimo data, adresas (nurodant valstybę ir pašto kodą), telefono numeris, el. pašto adresas, kategorija, į kurią pretenduoja jūsų darbas (pažengusiųjų - General arba studentų - Student), mokymosi įstaigos pavadinimas (jei pretenduojate į studentų kategoriją), kūrinio pavadinimas, tema ir trumpas jos aprašas bei atsakymas į klausimą, kur sužinojote apie konkursą.

Kokie prizai laukia laimėtojų? Pažengusiųjų (General) kategorijoje: I vieta (Most Excellent Work, 1 laimėtojas) - 500 000 jenų, plaketė ir medalis; II vieta (Excellent Work, 1 laimėtojas) - 200 000 jenų, plaketė ir medalis; III vieta (Fine Work, 3 laimėtojai) - 100 000 jenų. Studentų (Student) kategorijoje: I vieta (Future Designer, 1 laimėtojas) - 50 000 jenų ir plaketė. Taip pat bus skiriamas dar vienas specialus žiuri prizas - 50 000 jenų.

Kaip bus atrenkami laimėtojai? Pažengusiųjų (General) kategorijoje bus du etapai: pirmajame komisija išrinks 5 geriausius eskizus, kurių autoriai antrajam etapui turės pateikti gipsinius modelius. Iš pastarųjų bus išrenkami laimėtojai. Studentų (Student) kategorijoje bus vienas etapas - laimėtojas bus išrinktas iš visų atsiųstų eskizų.

Kada reikia pateikti darbus konkursui? Nuo 2015 m. birželio 1 d. iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. (pažengusiųjų kategorija); nuo 2015 m. birželio 15 d. iki 2015 m. rugsėjo 14 d. (studentų kategorija).

Kokiu adresu siųsti darbus? ICDC 2015 Secretariat, Japan Mint / 1-79 Temma 1-chome / Kita-ku, Osaka / 530-0043 JAPAN. Ant voko raudonai užrašyti COIN DESIGN.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia.

Turite klausimų? Skambinkite 8 5 231 10 32 arba rašykite s.alisauskaite@lithuanian-mint.lt.