Skambinkite mums +370 640 39 451
2015-01-16

Pirmieji numizmatiniai lietuviškų euro monetų rinkiniai - jau prekyboje

Nuo 2015-ųjų sausio 1 d. oficialia Lietuvos valiuta tapus eurui išleidžiami numizmatiniai apyvartinių euro monetų su Vyčiu rinkiniai.

„Euro atėjimas į Lietuvą žymi naują mūsų nacionalinės numizmatikos raidos etapą. Lietuvos monetų kalybos tradicija monetose vaizduoti Lietuvos valstybės herbą Vytį arba jo figūrą tęsiama jau daugiau kaip 600 metų. Euras atveria plačias erdves garsinti pasaulyje šį mums brangų Lietuvos valstybės simbolį“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas naujuosius rinkinius.

Rinkinį sudaro 8 monetos: 1, 2, 5, 10, 20, 50 euro centų bei 1 ir 2 eurų. Rinkinio dėklo iliustracijoms panaudoti įvairūs senųjų lietuviškų monetų su Vyčiu vaizdai iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus.

Numizmatiniai rinkiniai yra dvejopi. Viename jų – eurų ir euro centų monetos blizgiu plokštumos ir reljefo paviršiumi (kokybė BU).  Proof kokybės rinkinyje monetų paviršius – veidrodinis, o reljefas – matinis. Kolekcionieriai jame taip pat ras spalvotą atminimo ženklą, skirtą euro įvedimui Lietuvoje.

Įsigyti rinkinius galite mūsų el. parduotuvėje.

 

                      Proof rinkinys                                                                          BU rinkinys