Skambinkite mums +370 640 39 451
Medalis STIPRYBĖS IR ENERGIJOS

Medalis STIPRYBĖS IR ENERGIJOS

Elnias – labai atsargus, labai jautrus gyvūnas, visada anksčiau nei žmogus pajuntantis, išgirstantis, užuodžiantis, pamatantis nekviestą įsibrovėlį į jo valdas ir tyliai pasišalinantis. Ir tik rugsėjį rujos metu elniai išsiduoda savo baubimu, jog čia gyvena. Brėkštant ar vėlyvais besibaigiančio rugsėjo vakarais, kai oro temperatūra priartėja prie nulinės reikšmės, nurimus vėjui, pragiedrėjus dangui ar subolavus rūkui, girios, pamiškės ir pievos atgyja – elnių poravimosi sezonas įsiriaumoja. Vaizdas – užburiantis. Miškai ir pamiškės gyvos, o ruduo – elnių, briedžių ir kitų raguočių meilės laikas. Rugsėjį miškai gaudžia nuo elnių baubimo.

 

Istorija.

Kaip atsikraustė elniai į mūsų kraštą? Taurieji elniai čia gyveno visada, tačiau jie buvo beveik išnykę.

Viduramžiais mūsų protėviams taurusis elnias buvo itin geidžiamas medžioklės grobis, tad jų banda nuolat retėjo, kol XVIII–XIX amžiuje jų praktiškai miškuose nebeliko, jie gyveno tik didikų aptvaruose.
XX amžiaus pradžioje I pasaulinio karo sumaištyje iš grafo Naryškino aptvarų Žagarėje Joniškio rajone pabėgę elniai ir sudarė pirmąją atsikuriančią Lietuvos elnių populiacijos bandą.

Vėliau tarpukariu ir po antrojo pasaulinio karo elniai pamažu plito iš kaimyninių teritorijų, vis tik intensyviausiai gausėjo ir buvo puoselėjama Žagarės miško elnių banda, kuri ir sudarė dabartinių mūsų krašto elnių populiacijos branduolį.
Ši banda pamažu savaime plito po aplinkinius Joniškio, Mažeikių, Šiaulių, Pakruojo, Akmenės rajonus, žvėrys buvo perkeliami į kitas šalies vietas ir baigiantis XX amžiui jau plačiai ir gausiai gyveno visoje Lietuvos teritorijoje.

 

Tai didingas ir gražus gyvūnas. Istorijai atminti buvo sukurtas sidabro medalis, kuriame pavaizduotas istorijos laikotarpis, kurio metu šie gyvūnai buvo praktiškai išnykę, ir dabarties laikotarpis, kada vėl galime jais grožėtis - šį laikotarpį simbolizuoja elnio atvaizdas.

Medalis yra vyriško taurumo simbolis bei talismanas.

 

  • Metalas: Sidabras Ag 925
  • Svoris: 23,30 g
  • Skersmuo: 37 mm
  • Kokybė: proof
  • Dailininkas: Rūta Ona Čigriejūtė
  • Nukaldinta: Lietuvos monetų kalykloje
  • Išleista: 2017 m.
  • Pakuotės ilgis: 5,5 cm
  • Pakuotės plotis: 5,5 cm
39.00 EUR